Ważne informacje

UWAGA! W dn. 24.11.2023 - 02.01.2024 URLOP - brak możliwości konsultacji w gabinecie, skorzystania z usług online (również zakupu gotowych diet), brak kontaktu telefonicznego i mailowego. 

Przed umówieniem się na wizytę proszę zapoznać się z ważnymi informacjami, które ułatwią nam współpracę

Wszystkie wizyty odbywają się w Poradni Dietetycznej w Poznaniu, os. Wichrowe Wzgórze 26E/3

Usługi online świadczone są na zasadach opisanych w zakładce Dietetyk Online - nie prowadzę tzw. teleporad.

Jako dietetyk kliniczny nie przygotowuję diet alternatywnych - diety Dąbrowskiej, diet ketogenicznych, intermittent fasting ani żadnych innych chwilowo modnych i popularnych diet.

PORADNIA ŚWIADCZY USŁUGI WYŁĄCZNIE DLA OSÓB DOROSŁYCH (OD 18. r.ż.) - dzieci, które dotychczas były pacjentami poradni nadal mogą korzystać z wizyt kontrolnych, nowi pacjenci poniżej 18 r.ż. nie są przyjmowani.

Konsultacje dietetyczne bez diety są świadczone w przypadku konkretnych problemów zdrowotnych lub konkretnych pytań dotyczących żywienia. Proszę wziąć pod uwagę, że w ciągu 60-minutowej konsultacji nie jestem w stanie przedstawić całej wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania.

Nie świadczę darmowych porad mailowych / telefonicznych / SMSowych osobom, które nigdy nie korzystały z usług Poradni.

Każdy Pacjent ma prawo do bezpłatnego kontaktu mailowego (zadawania pytań, wyjaśniania wątpliwości itp). przez 30 dni od każdej wizyty. Odpowiedzi na wiadomości mailowe są udzielane w ciągu 48 godzin (w dni robocze)

Wszelkie problemy zdrowotne należy najpierw skonsultować z lekarzem. Jestem w stanie dostosować dietę do schorzenia pod warunkiem posiadania dokumentacji medycznej potwierdzającej diagnozę. Przyjście do gabinetu z informacją, że od pół roku boli mnie brzuch/mam wzdęcia czy jakiekolwiek inne problemy skończy się odesłaniem do lekarza, a nie nawiązaniem współpracy w zakresie dietoterapii.

NIE PRACUJĘ Z PACJENTAMI CIERPIĄCYMI NA ZABURZENIA ODŻYWIENIA - ANOREKSJĘ, BULIMIĘ, JEDZENIE KOMPULSYWNE, DZIEĆMI "NIEJADKAMI", IBS O PODŁOŻU PSYCHOSOMATYCZNYM.

Każdy pacjent jest zobowiązany dostarczyć na pierwszą konsultację aktualne (z ostatnich 6 miesięcy) wyniki badań - morfologia krwi, glukoza + insulina na czczo, cholesterol całkowity, HDL, LDL, TSH, anty-TPO, kreatynina, kwas moczowy. Zalecane jest również wykonanie FT3, FT4, ALT, AST oraz poziomu witaminy D. W indywidualnych przypadkach może być konieczne wykonanie dodatkowych badań. W przypadku chorób przewlekłych należy dostarczyć aktualne badania związane z jednostką chorobową. Istnieje możliwość wykonania badań z 20% rabatem w sieci laboratoriów Diagnostyka - w celu otrzymania indywidualnego skierowania z kodem rabatowym proszę o kontakt mailowy lub przez formularz kontaktowy. Skierowania można otrzymać wielokrotnie zarówno będąc Pacjentem Poradni, jak i przed pierwszą wizytą.

BADANIE POZIOMU INSULINY JEST NIEZBĘDNE U KAŻDEGO PACJENTA Z NADWAGĄ/OTYŁOŚCIĄ. Jego brak będzie wiązał się z koniecznością podpisania oświadczenia o niedostarczeniu badania i wzięciu na siebie odpowiedzialności za brak pełnej dokumentacji medycznej. Konieczność posiadania w/w badań to nie jest moja zła wola i utrudnianie życia pacjentom tylko warunek prawidłowej diagnozy i możliwość dostosowania dietoterapii do stanu zdrowia. Na to badanie lekarz rodzinny nie wystawia skierowania, należy je wykonać prywatnie, ewentualnie ze skierowania od endokrynologa/diabetologa.

Każdy pacjent jest zobowiązany do przedstawienia pełnej informacji o stanie swojego zdrowia oraz przyjmowanych na stałe leków. Zatajenie jakichkolwiek informacji zdrowotnych skutkuje zakończeniem współpracy w trybie natychmiastowym.

Rejestracja na wizytę odbywa się przez kalendarz online (zakładka rejestracja), mailowo lub telefonicznie. W miarę możliwości proszę się umawiać online lub mailowo (paulina).

Rejestracja na wizytę jest możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym uregulowaniu należności (zgodnie z cennikiem) na konto bankowe. Potwierdzenie dokonania przelewu należy przesłać mailowo na adres paulina. Brak opłaty w ciągu 24 godzin od zapisania się na wizytę oznacza jej automatyczne odwołanie oraz brak możliwości ponownej rejestracji. Płatności za jadłospis dokonuje się podczas wizyty w gabinecie - nie ma możliwości płatności kartą.

Płatności należy dokonać na konto

Health & Beauty Paulina Szczechowicz
57 1090 2590 0000 0001 5288 7170

Termin umówionej wizyty można bezpłatnie zmienić najpóźniej 24 godziny przed umówionym spotkaniem. W przypadku zmiany mniej niż 24 godzin przed umówionym spotkaniem wizytę należy ponownie opłacić. Wpłacone zaliczki nie podlegają zwrotowi. Zapisanie się i opłacenie wizyty oznacza akceptację powyższego regulaminu.