Przed umówieniem się na wizytę proszę zapoznać się z ważnymi informacjami, które ułatwią nam współpracę

Wszystkie wizyty odbywają się w Poradni Dietetycznej os. Wichrowe Wzgórze 26E/3


Usługi online świadczone są na zasadach opisanych w zakładce Dietetyk Online - nie prowadzę tzw. teleporad.

Jako dietetyk kliniczny nie przygotowuję diet alternatywnych - diety Dąbrowskiej, diet ketogenicznych, intermittent fasting ani żadnych innych chwilowo modnych i popularnych diet.

Konsultacje dietetyczne bez diety są świadczone w przypadku konkretnych problemów zdrowotnych lub konkretnych pytań dotyczących żywienia. Proszę wziąć pod uwagę, że w ciągu 60-minutowej konsultacji nie jestem w stanie przedstawić całej wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania.

Nie świadczę darmowych porad mailowych / telefonicznych / SMSowych osobom, które nigdy nie korzystały z usług Poradni.

Każdy Pacjent ma prawo do bezpłatnego kontaktu mailowego (zadawania pytań, wyjaśniania wątpliwości itp). przez 30 dni od każdej wizyty. Odpowiedzi na wiadomości mailowe są udzielane w ciągu 48 godzin (w dni robocze)


Wszelkie problemy zdrowotne należy najpierw skonsultować z lekarzem. Jestem w stanie dostosować dietę do schorzenia pod warunkiem posiadania dokumentacji medycznej potwierdzającej diagnozę. Przyjście do gabinetu z informacją, że od pół roku boli mnie brzuch/mam wzdęcia czy jakiekolwiek inne problemy skończy się odesłaniem do lekarza, a nie nawiązaniem współpracy w zakresie dietoterapii.

NIE PRACUJĘ Z PACJENTAMI CIERPIĄCYMI NA ZABURZENIA ODŻYWIENIA - ANOREKSJĘ, BULIMIĘ, JEDZENIE KOMPULSYWNE, DZIEĆMI "NIEJADKAMI", IBS O PODŁOŻU PSYCHOSOMATYCZNYM.

Każdy pacjent z nadwagą lub otyłością (dorosły i dziecko) jest zobowiązany dostarczyć na pierwszą konsultację aktualne (z ostatnich 6 miesięcy) wyniki badań - morfologia krwi, glukoza + insulina na czczo, cholesterol całkowity, HDL, LDL, TSH, FT3, FT4, anty-TPO, ALT, AST, kreatynina, kwas moczowy, żelazo, ferrytyna, poziom witaminy D. W indywidualnych przypadkach może być konieczne wykonanie dodatkowych badań. W przypadku chorób przewlekłych należy dostarczyć aktualne badania związane z jednostką chorobową.

BADANIE POZIOMU INSULINY JEST NIEZBĘDNE ZARÓWNO U OSÓB DOROSŁYCH JAK I DZIECI (Z nadwagą/otyłością/nadmiernie rosnącą wagą). Jego brak będzie wiązał się z koniecznością podpisania oświadczenia o niedostarczeniu badania i wzięciu na siebie odpowiedzialności za brak pełnej dokumentacji medycznej. Konieczność posiadania w/w badań to nie jest moja zła wola i utrudnianie życia pacjentom tylko warunek prawidłowej diagnozy i możliwość dostosowania dietoterapii do stanu zdrowia.

Każdy pacjent jest zobowiązany do przedstawienia pełnej informacji o stanie swojego zdrowia oraz przyjmowanych na stałe leków. Zatajenie jakichkolwiek informacji zdrowotnych skutkuje zakończeniem współpracy w trybie natychmiastowym.

Podczas konsultacji dietetycznej dziecka poniżej 18 roku życia musi być obecny rodzic lub opiekun prawny

Rejestracja na wizytę odbywa się przez kalendarz online (zakładka rejestracja), mailowo lub telefonicznie. W miarę możliwości proszę się umawiać online lub mailowo.

Rejestracja na wizytę jest możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym uregulowaniu należności (zgodnie z cennikiem) na konto bankowe. Potwierdzenie dokonania przelewu należy przesłać mailowo na adres paulinaszczechowicz@gmail.com. Brak opłaty w ciągu 24 godzin od zapisania się na wizytę oznacza jej odwołanie oraz brak możliwości ponownego umówienia się. Płatności za jadłospis dokonuje się w gabinecie. Nie ma możliwości płatności kartą.

Płatności należy dokonać na konto

Poradnia Dietetyczna Paulina Szczechowicz mBank 24 1140 2004 0000 3502 7429 7159

Termin umówionej wizyty można bezpłatnie zmienić do 24 godzin przed umówionym spotkaniem. W przypadku zmiany mniej niż 24 godzin przed umówionym spotkaniem wizytę należy ponownie opłacić. Wpłacone zaliczki nie podlegają zwrotowi. Zapisanie się i opłacenie wizyty oznacza akceptację powyższego regulaminu.

Dietetyk - ZnanyLekarz.pl